Mesaj gönder
Tel:
SiChuan Liangchuan Mechanical Equipment Co.,Ltd
SiChuan Liangchuan Mechanical Equipment Co.,Ltd
SiChuan Liangchuan Mekanik Ekipman Co, Ltd

Ana sayfa

SiChuan Liangchuan Mechanical Equipment Co.,Ltd Fabrika turu

 • Üretim hattı
  Valf Üretim Süreci

  3.2.2.1 Valf gövdesi
  Valf gövdesi (döküm, yüzey kaynağı)
  Döküm tedariki (standarda göre) -Tesis içi inceleme (standarda göre) -Yüzey tankı
  ——Ultrasonik kusur tespiti (çizime göre) —Yüzey kaynağı ve kaynak sonrası ısıl işlem — Bitmiş işleme — Taşlama sızdırmazlık yüzeyi — Yüzey sertlik muayenesi, renk denetimi.

  3.2.2.2 Valf Trimi Üretim Süreci

  A. Vana diski, vana yatağı vb.Gibi kaynaklı sızdırmazlık yüzeyine ihtiyaç duyan iç parçalar.
  Hammadde tedariki (standarda göre) - fabrika muayenesi (standarda göre) - boşlukların üretimi (yuvarlak çelik veya dövme, çizim işlemi gereksinimlerine göre) - işleme ultrasonik kusur tespit yüzeyi (çizim gerektiğinde) yüzey işleme tankı - Yüzey kaynak ve kaynak sonrası ısıl işlem - çeşitli parçaların bitirilmesi - taşlama sızdırmazlık yüzeyleri - sızdırmazlık yüzeyi sertlik testi, renk denetimi.

  B. subap sapı
  Hammadde temini (standartlara göre) -Fabrikada muayene (standartlara göre) -Kağıtların üretimi (yuvarlak çelik veya dövme, çizim işlem gereksinimlerine göre) -Kaba işleme yüzey tankı-Yüzey ve kaynak sonrası ısıl işlem-Son işlem çeşitli bölümler - Dış çemberin taşlanması - Valf sapının yüzey işlemi (nitrürleme, söndürme, kimyasal kaplama) - Son işlem (parlatma, taşlama, vb.) - Sızdırmazlık yüzeyinin taşlanması - Sızdırmazlık yüzeyi sertlik kontrolü, renk kontrolü.

  C. Dahili kaynak yüzeyi yok
  Hammadde temini (standarda göre) - fabrika muayenesi (standarda göre) - boşlukların üretimi (yuvarlak çelik veya dövme, çizim işlemi gereksinimlerine göre) - ultrasonik kusur tespit yüzeylerinin işlenmesi (çizimler gerektiğinde) - çeşitli parçaların bitirilmesi

  3.2.2.3 Bağlantı Elemanları

  Bağlantı elemanı imalat standardı DL439-1991.
  Hammadde tedariki (standarda göre) - fabrika muayenesi (standarda göre) - üretim boşlukları (çizim işlemi gerekliliklerine göre yuvarlak çelik veya dövme parçalar) ve gerekli muayene-kaba talaş işleme-finisaj-spektral muayene için numune alma

  3.2.2.4 Son montaj
  Parça temizleme, temizleme-kaba montaj (çizime göre) -hidrostatik test (çizimlere, işlemlere göre) elde etme-geçtikten, sökme, temizleme-son montaj-elektrikli ekipman veya aktüatörlerle hata ayıklama (elektrikli vanalar için) -boya paketleme -Nakliye.

 • OEM / ODM
  BEN . OEM işbirliği yöntemleri:

  1. OEM işleme, 2. Numune işleme, 3. Yeni ürün geliştirme, 4. Özel tasarım

  Aşağıdakiler için uygundur: kendi markalarına sahip uluslararası ve yerli satıcılar veya uzun yıllara dayanan endüstri deneyimine sahip yatırımcılar.

  II. ODM işbirliği yöntemleri:

  Marka işleme, marka tescili, ürün mimarisi kombinasyonu, ambalaj tasarımı ve aksesuar seçimi için tek elden hizmet

  Aşağıdakiler için uygundur: Şirket yeni markalar geliştirir ve acenteler veya distribütörler kendi markalarını üretir.

  OEM / ODM servis nesnesi:

  A. Valve profesyonel hat satış müşterileri;
  B. Çeşitli vana ihracat ticaret müşterileri;
  C. Aynı vana fabrikasının yarı mamul işleme hizmetleri;
  D. Kendi markasını yaratmakla ilgilenen temsilciler ve distribütörler ;

  Servis konumlandırma:

  Bitmiş ürünün her müşterinin gereksinimleri (malzeme, isim plakası, renk, boyut) farklı olduğundan, özel teklif gerçek örnek ürüne dayanmaktadır. Firmamız vana ürünleri her türlü (müşteriler sizin için özel çizimler sağlayabilir)

 • Ar-Ge
  1. hammadde kalite kontrol

  Hammaddeler, ürün kalite güvencesinin kaynağıdır. Kalifiye tedarikçilerden satın alınmalı ve kontrol edilmelidir. Hammadde kalitesi

  Miktar kontrolü şunları içermelidir: görünüm, tanımlama, boyut, fiziksel ve kimyasal bileşimin yeniden test edilmesi, NDT, miktar ve ilgili ısıl işlem bilgileri (grafik, kayıt, rapor), malzeme sertifikası, uygunluk sertifikası vb.
  Hammaddeler niteliklidir ve pas ve çarpmaları önlemek için koruyucu önlemler alınır. Belirtilen prosedürlere göre depolanmalı veya kullanılmalı ve ilgili kayıtlar tutulmalıdır.
  Hammaddelerin muayenesi niteliksiz ise, yönetmeliklere uygun olarak bir uygunsuzluk incelemesi ve bertaraf listesi düzenlenecek, sorunun kapatılması için zamanında iletişim ve koordinasyon sağlanacaktır.

  2. İşleme kalite kontrol

  Mekanik işleme, mekanik hassas işleme ile malzemeleri kaldıran bir işleme teknolojisidir.Bu işlem, nihai ürünü elde etmek için önemli bir adımdır.
  bir. İşleme ekipmanı ve işleme sürecinde kullanılan personelin beceri seviyesi, parçaların işleme hassasiyeti (üç boyut, konum, şekil) ve üretim verimliliği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir, bu nedenle işleme sırasındaki kilit süreçlerin etkili kalite kontrolü süreç.

  İşleme sürecinin kalite kontrolü aşağıdaki düzenlemelere kesinlikle uymalıdır:
  1) İşleme teknolojisinin rasyonalitesini gözden geçirin.
  2) Üretim programına göre ilgili işleme talimatlarını kontrol edin.
  3) Üretici, ürünün kendi kendini denetlemesini tamamlamalı ve ilgili anahtar boyut kayıtlarını yapmalıdır.
  4) Tedarikçi müfettiş, teftiş ve tamamlama teftişlerini yürütür ve ilgili proses teftiş kayıtlarını yapar.
  5) İşlenmiş ürün bir kaynak prosedürü içeriyorsa, kaynak prosedürü şartnamesine uygun olarak çalıştırılacak ve ilgili kayıtlar yapılacaktır.
  6) İşleme tamamlandıktan sonra, parçalar uygun şekilde işaretlenmelidir (sipariş bilgileri, malzeme fırın numarası, özellikler, nitelikli veya niteliksiz, vb.), İlgili konuma getirilmeli ve koruyucu önlemler alınmalıdır.

  3. Montaj denetimi

  Montaj, sonraki hata ayıklamaya hazırlanmak için parçaları belirtilen teknik gereksinimlere göre monte etmektir. Montaj için
  Muayene için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir:

  1) Montaj çizimi ve montaj sürecini gözden geçirin
  2) Proses kartını ve toplama listesini kontrol edin
  3) Montaj ile parçaların yüzey kalitesini kontrol edin, yabancı maddeleri, pas lekelerini, çapakları ve diğer yabancı cisimleri çıkarın
  4) Montaj parçalarının malzeme tanımlama kontrolü
  5) İlk monte edilmiş nihai ürünün görünüşü, tanımlanması (seri numarası dahil), boyut kontrolü ve ilgili tanımlanması ve kayıtların yapılması.

  4. Stres testi

  Basınç testi, ürün performansının standart gereklilikleri karşılamasını ve karşılamasını sağlayan vanaların fonksiyonel testi için önemli bir araçtır

  Müşteri gereksinimleri. Stres testi, teknik anlaşma veya sözleşmeye uygun olarak geçerli standartları benimser. Valfi test etmeden önce, vücudun temiz ve düzenli olduğundan, yabancı madde içermediğinden ve boyanmamasına dikkat edin.

  1) Basınç testinin örnekleme oranı, her bir maddenin% 10'u, en az 2'dir; eğer test bir sızıntı bulursa, kalan miktarın% 20'si test için rastgele seçilir; kaçak hala bulunursa, tüm incelemeler yapılır.

  2) Valfın basınç testi tamamlandıktan sonra, su yüzeyi ve diğer yabancı maddeler temizlenmelidir. Karbon çelik vanalar paslanmaya karşı iyi korunmalıdır.

  3) Stres testi kayıtları yapın

  4) Detaylar için lütfen "Valflerin Basınç Testi Kılavuzu" na bakınız.

  5) Torkun standart gereklilikleri karşıladığından emin olmak için cilalı çubuk vanalar için tork testi yapılmalıdır.

  6) Yangın testi, yüksek / düşük sıcaklık basınç testi ve mikro kaçak testi gibi diğer özel test testleri de dahilse, ilgili denetim standartlarını kesinlikle uygulamak ve iyi kayıtlar yapmak gerekir.

  5. Valf ürünlerinin kontrolü

  Valf basınç testinden sonra, valfin temel performans gereksinimlerini karşıladığını gösterir.
  Çeşitli testler sona erdi. Son görünüm boyutu incelendikten sonra, bir sonraki adıma aktarılmaya hazırdır.

  1) Kimlik denetimi
  Gövde kimliği: LOGO, spesifikasyon seviyesi, basınç seviyesi, malzeme numarası, fırın numarası, akış yön işareti
  Not: Akış yön işaretleri, küresel vanalar, çek valfler, kelebek vanalar, kriyojenik küresel vanalar vb.Gibi tek yönlü sızdırmaz vanalar içindir; DBB için

  Küresel vananın yapısı iki yönlü bir akış yön işareti gerektirir.
  Kapak (veya bağlantı braketi) tanımlaması: malzeme numarası, fırın numarası (varsa basınç / özellik tanımlama kullanamazsınız, emin olun

  Doğruluğu ve netliği sağlayın)
  İç parçaların tanımlanması: metal iç parçaların malzeme numarası ve fırın numarası tanımlaması olmalıdır. Metal olmayan malzemeler gerekli değildir

  Etiket: Detaylı üretici, ürün ve standart bilgiler. İsim plakasının seri numarası yoksa, gövdenin seri numarası olmalıdır.

  2) Görsel inceleme
  Döküm görünümü: MSS SP 55 gerekliliklerini karşılamalı ve yüzey paslanmaya karşı dayanıklı sınıf sa2.5 seviye 2'ye ulaşmalıdır.

  Dövme görünümleri: çatlaklar, onarım kaynağı, korozyon, çapaklar vb.Gibi belirgin kusurlar yok.

  3) Boyut denetimi
  Çizimlere veya standart gereksinimlere göre, bitmiş vananın yapısal boyutunu kontrol edin ve ilgili boyut kayıtlarını yapın.

  6. Boya denetimi
  Boya, vana yüzey kalitesinin korunmasında ve estetiğinde önemli bir rol oynar. Boyanın kalitesi vananın ömrü için önemlidir.
  Göstergelerden biri. Boya muayenesi genellikle şunları içerir: vücudun yüzey pürüzlülüğü, boyanın kuru film kalınlığı, boya rengi, boya yüzey kalitesi ve boya yapışması. Özellikle, "Boya İşlemi Teknik Özellikleri" kesinlikle uygulanmalıdır. Her denetimden sonra ilgili denetim kayıtları tutulmalıdır.

  7. Ambalaj denetimi
  Paketlemeden önce: Valf yüzeyi temiz ve düzenli tutulmalıdır. Karbon çelik flanş sızdırmazlık yüzeyi, kaynak ucu tereyağı / vernik vb. İle kaplanmalıdır.
  Paslanmayı önlemek için. Kanal, paslanmayı önlemek için pas önleyici yağ ile püskürtülmelidir. Bağlantı, nakliye sırasında yaralanmayı önlemek için plastik bir kapakla kapatılmalıdır.
  Paketleme sırasında: tek bir valf ayrı bir kabarcık torbasında paketlenmelidir. Kutunun içi plastik bir bez veya muşamba ile astarlanmalıdır. kapak
  Bunları sırayla yerleştirin. Vanalar kağıt plakalar, vb. İle ayrılmalı ve nakliye sırasında çarpışmayı önlemek için katmanlar ince ahşap levhalarla ayrılmalıdır.
  Parçalar / aksesuarlar ayrı ayrı paketlenmeli ve sabitlenmelidir.
  Anlaşmaya göre, garanti belgelerini ve ilgili malzemeleri kutuya eklemeniz gerekiyor mu?
  Ahşap kutunun dışında ayrıntılı bir paketleme listesi ve ilgili yönler, nem ve düşmeye karşı direnç işaretleri bulunmalıdır

  8. Veri inceleme
  Valf sevk edildiğinde, teknik anlaşma ve sözleşmenin gereklerine göre ilgili kaliteli teknik belgeler, raporlar ve kayıtlar sağlanmalıdır.
  Ürünün ilgili standart gereklilikleri karşıladığından emin olmak için kullanılır. Verilerin bütünlüğünü sağlamak ve atlamamak için bir veri toplama kontrol listesi hazırlanmalıdır.

İletişim bilgileri
SiChuan Liangchuan Mechanical Equipment Co.,Ltd

İlgili kişi: Doris

Tel: 86+15008455973

Faks: 86-28-83900878

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin
SiChuan Liangchuan Mechanical Equipment Co.,Ltd
No.789, Baiyun Yolu, Doğu Endüstri Parkı, Xindu Bölgesi, Chengdu Şehri, Sichuan Eyaleti PC 610500
Tel:86-28-87626616
Mobil site Gizlilik Politikası | Çin iyi Kalite Kriyojenik Globe Vana Tedarikçi. © 2020 - 2023 cryogeniccontrolvalve.com. All Rights Reserved.